Ota yhteyttä Metson venttiiliasiantuntijoihin

Myynti, Vantaa

Jyrki Koskela
Head of Sales & Service, Finland & Baltics

Tel. +358 20 483 6016
Mobile +358 400 420 895

jyrki.koskela@metso.com

 

 

Marko Lindeman
Sales Director

Tel. +358 20 483 6008
Mobile +358 40 515 3656

marko.lindeman@metso.com

 

 

Niina Luoma
Sales & Marketing Assistant

Äitiysvapaalla

 

 

 

Tuomo Waljus
Sales Manager

Tel. +358 20 483 6004
Mobile +358 400 100 939

tuomo.waljus@metso.com

 

 

Janne Viljamaa
Sales Manager

Tel. +358 20 483 6040
Mobile +358 40 569 2805

janne.viljamaa@metso.com

 

 

Olli-Pekka Repo
Sales Manager

Tel. +358 20 483 6073
Mobile +358 40 703 5232

olli.repo@metso.com

 

 

Jukka Jernström
Technical Sales Manager

Tel. +358 20 483 5639
Mobile +358 40 567 1996

jukka.jernstrom@metso.com

 

 

Tommi Martikainen
Sales Manager

Tel. +358 20 483 6068
Mobile + 358 50 561 5171

tommi.martikainen@metso.com

 

 

Eeva Vistbacka
Technical Sales Engineer

Tel. +358 20 483 6014
Mobile +358 50 317 0925

eeva.vistbacka@metso.com

 

 

Eliel Kouvalainen
Technical Sales Engineer

Tel. +358 20 483 5109
Mobile +358 40 865 6462

eliel.kouvalainen@metso.com

 

 

Erja Käsnänen
Technical Sales Engineer

Tel. +358 204 83 6036
Mobile +358 40 535 0412

erja.kasnanen@metso.com

 

 

Tampere

Ilpo Kuusela
Sales Manager

Tel. +358 20 483 8568
Mobile +358 40 577 9716

ilpo.kuusela@metso.com

 

 

Petri Reponen
Sales Manager

Tel. +358 20 483 8566
Mobile +358 40 747 4528

petri.reponen@metso.com

 

 

Oulu

Veli-Pekka Meriläinen
Sales Manager

Tel. +358 20 483 3815
Mobile +358 40 557 3607

veli-pekka.merilainen@metso.com

 

 

Kemi

Kari Rimpisalo
Sales Manager

Tel. +358 20 483 6230
Mobile +358 40 581 1115

kari.rimpisalo@metso.com

 

 

Lappeenranta

Ossi Uronen
Sales Manager

Tel. +358 20 483 6240
Mobile +358 40 568 6732

ossi.uronen@metso.com

 

 

Rauma

Kai Heinilä
Sales Manager

Tel. +358 20 483 6220
Mobile +358 40 581 1114

kai.heinila@metso.com

 

 

Tilausten käsittely
Vantaa

Ulla Ljungberg
Sales Coordinator

Tel. +358 20 483 2222
Mobile +358 50 317 1778

ulla.ljungberg@metso.com

 

 

Marja Kaakko
Sales Coordinator

Tel. +358 20 483 6033
Mobile +358 40 767 0671

marja.kaakko@metso.com

 

 

Soile Tervo
Sales & Marketing Assistant

Tel. +358 20 483 6057
Mobile +358 40 559 5975

soile.tervo@metso.com

 

 

Huolto
Vantaa

Jukka Kärkkäinen
Logistics Manager

Tel. +358 20 483 6075
Mobile +358 50 317 1405

jukka.h.karkkainen@metso.com

 

 

Tuula Repo
Service Coordinator

Tel. +358 20 483 6048
Mobile +358 40 839 0707

tuula.repo@metso.com

 

 

Jämsänkoski

Markus Oksjärvi
Service Supervisor

Tel. +358 20 483 6210
Mobile +358 400 609 625

markus.oksjarvi@metso.com

 

  

Tommi Aarnio
Service Technician

Tel. +358 20 483 3204
Mobile +358 50 322 7356

tommi.aarnio@metso.com

 

 

Rauma

Joni Hukkanen
Service Supervisor

Tel. +358 20 483 6080
Mobile +358 40 835 2519

joni.hukkanen@metso.com

 

 

Vesa Lindström
Service Technician

Tel. +358 20 483 6067
Mobile +358 40 745 8092

vesa.lindstrom@metso.com

 

 

Tomi Lehtimäki
Service Technician

Tel. +358 20 483 6049
Mobile +358 50 439 5424

tomi.lehtimaki@metso.com

 

 

Anssi Alanne
Service Technician

Tel. +358 20 483 6220
Mobile +35850 3367378

anssi.alanne@metso.com

 

Pietarsaari

Patrik Pesola
Service Engineer

Tel. +358 20 483 6090
Mobile +358 50 514 7289

patrik.pesola@metso.com

 

 

Lappenranta

Jyrki Vilkko
Service Execution Manager

Tel. +358 20 483 6023
Mobile +358 50 317 3659

jyrki.vilkko@metso.com

 

 

Jani Leppänen
Service Technician

Tel. +358 20 483 2352
Mobile +358 40 847 7485

jani.leppanen@metso.com

 

 

Vesa Raunila
Service Technician

Tel. +358 20 483 6047
Mobile +358 44 291 2975

vesa.raunila@metso.com

 

 

Mikko Ritari
Service Engineer

Tel. +358 20 483 6051
Mobile +358 40 767 4116

mikko.ritari@metso.com

 

 

Tero Saarentaa
Service Technician

Tel. +358 20 483 3203
Mobile +358 50 322 8605

tero.saarentaa@metso.com

 

 

Kemi

Aki Pränni
Service Supervisor

Tel. +358 20 483 3086
Mobile +358 50 317 0792

aki.pranni@metso.com

 

 

Seppo Lappalainen
Service Technician

Tel. +358 20 483 6046
Mobile +358 40 567 2692

seppo.lappalainen@metso.com

 

 

Kari Arponen
Service Technician

Tel. +358 20 483 6010
Mobile +358 40 751 5670

kari.arponen@metso.com