Ota yhteyttä Metson asiantuntijoihin

Kaivos- ja kiviainesasiakkaat

Myynnin johto

Heikki MetsäläHeikki Metsälä
Johtaja, Myynti ja huolto 
Kaivos- ja kiviainesteollisuus
heikki.metsala@metso.com
050 385 1882
Sijainti: Tampere

 

 

Esa Berg
Myyntipäällikkö
Laitemyynti

esa.berg@metso.com
040 837 8692
Sijainti: Tampere

 

Arto Halonen
Johtaja, Myynti ja huolto
Metallinkierrätys


arto.halonen@metso.com
0400 280717
Sijainti:Tampere

 

Vara- ja kulutusosat


Arto Hiedanniemi
Myyntipäällikkö

Vara- ja kulutusosat (kiviainesteollisuus),
kenttämyynti

arto.hiedanniemi@metso.com
040 062 0555
Sijainti: Tampere

 

Jari-Matti Lahdensivu
Myynti-insinööri
Vara- ja kulutusosat (kiviainesteollisuus),
kenttämyynti

jari-matti.lahdensivu@metso.com
040 762 0973
Sijainti: Tampere

 

Timo Sarvijärvi
Aluemyyntipäällikkö
Seulaverkot, myllynvuoraukset,
vara- ja kulutusosatuotteet

timo.sarvijarvi@metso.com
050 317 0906
Sijainti: Tampere

 

Joakim Colpaert
Aluemyyntipäällikkö
Kaivostuotteet

joakim.colpaert@metso.com
045 317 5198
Sijainti: Oulu

 

Jouko Tolonen
Aluemyyntipäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet

jouko.tolonen@metso.com
050 355 7580
Sijainti: Oulu

 

Pekka Räty
Myyntikonttoripäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet

pekka.raty@metso.com
040 823 9430
Sijainti: Tampere

 

Marko Haanpää
Myynti-insinööri
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet

marko.haanpaa@metso.com
040 036 8644
Sijainti: Tampere

 

Laitemyynti


Esa Berg
Myyntipäällikkö
Laitemyynti

esa.berg@metso.com
040 837 8692
Sijainti: Tampere

 

Jussi Mäkelä
Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala

jussi.m.makela@metso.com
040 833 6738
Sijainti: Tampere

 

Jouko Tolonen
Aluemyyntipäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan laitteet

jouko.tolonen@metso.com
050 355 7580
Sijainti: Oulu

 

Mikko Takaniemi
Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala

mikko.takaniemi@metso.com
050 401 4417
Sijainti: Tampere

 

Huoltopalvelut


Juha Laukka
Myyntipäällikkö
Huoltopalvelut

juha.laukka@metso.com
040 754 1446
Sijainti: Tampere

 

Janne Hyvönen
Korjaamopäällikkö
Huoltokorjaamo

janne.hyvonen@metso.com
050 317 3708
Sijainti: Tampere

 

Matti Salminen
Kenttähuoltopäällikkö
Etelä-Suomi

matti.salminen@metso.com
040 504 6249
Sijainti: Tampere

 

 

Huoltokorjaamon työnjohto
Nimi Puhelin Sähköposti
Hannu Siltanen      0400 633 205 hannu.siltanen@metso.com
Aki Saarenmaa 050 526 7199 aki.saarenmaa@metso.com

 

Kenttähuolto
Nimi Puhelin Sähköposti
Esa Happonen 040 033 2184  esa.i.happonen@metso.com
Hannu Kallio 040 839 7199 hannu.kallio@metso.com
Janne Leinonen 050 317 3709 janne.leinonen@metso.com
Jyrki Viitala 040 062 0067 jyrki.viitala@metso.com
Pekka Polvinen 040 568 5744 pekka.polvinen@metso.com
Ville Hakala 040 033 6278 ville.m.hakala@metso.com