Ota yhteyttä Metson asiantuntijoihin

Kaivos- ja kiviainesasiakkaat

 Kaivosteollisuus


Heikki MetsäläHeikki Metsälä

Johtaja, Myynti ja huolto 
Kaivos- ja kiviainesteollisuus

heikki.metsala@metso.com
050 385 1882
Sijainti: Tampere

 

Timo Sarvijärvi

Aluemyyntipäällikkö
Seulaverkot, myllynvuoraukset,
vara- ja kulutusosatuotteet

timo.sarvijarvi@metso.com
050 317 0906
Sijainti: Tampere

 

Joakim Colpaert

Aluemyyntipäällikkö
Kaivostuotteet

joakim.colpaert@metso.com
045 317 5198
Sijainti: Oulu

 

Jouko Tolonen

Aluemyyntipäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan laitteet

jouko.tolonen@metso.com
050 355 7580
Sijainti: Rovaniemi

 

Eija Moilanen

Myynti- ja huoltokoordinaattori
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet

eija.moilanen@metso.com
050 317 1567
Sijainti: Oulu

 

Kiviainesala


 Esa Berg

Myyntipäällikkö
Kiviainesala

esa.berg@metso.com
040 837 8692
Sijainti: Tampere

 

 Juha Laukka

Myyntipäällikkö
Huoltopalvelut, kiviainesala

juha.laukka@metso.com
040 754 1446
Sijainti: Tampere

 

 Mikko Takaniemi

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala

mikko.takaniemi@metso.com
050 401 4417
Sijainti: Tampere

 

 Jussi Mäkelä

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala

jussi.m.makela@metso.com
040 833 6738
Sijainti: Vantaa

 

Arto Hiedanniemi

Myyntipäällikkö
Vara- ja kulutusosat (kiviainesteollisuus),
kenttämyynti

arto.hiedanniemi@metso.com
040 062 0555
Sijainti: Tampere

 

Jari-Matti Lahdensivu

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet
kenttämyynti

jari-matti.lahdensivu@metso.com
040 762 0973
Sijainti: Tampere

 

 Pekka Räty

Myyntipäällikkö
Kiviainesalan tuotteet

pekka.raty@metso.com
040 823 9430
Sijainti: Tampere

 

 Marko Haanpää

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet

marko.haanpaa@metso.com
040 036 8644
Sijainti: Tampere

  

Huoltopalvelut


Heikki Laxell

Huoltopäällikkö

heikki.laxell@metso.com
050 375 3865
Sijainti: Tampere 

 

Matti Salminen

Kenttähuoltopäällikkö
Etelä-Suomi

matti.salminen@metso.com
040 504 6249
Sijainti: Tampere

 

Aki Saarenmaa 

Huoltokorjaamopäällikkö

aki.saarenmaa@metso.com
050 526 7199
Sijainti: Tampere

  

Jukka Kauranen

Huoltosuunnittelija
Huoltokorjaamo

jukka.kauranen@metso.com
050 317 4221
Sijainti: Tampere

 

Jani Järvinen 

Huoltosuunnittelija
Kenttähuolto

jani.m.jarvinen@metso.com
045 279 6796
Sijainti: Tampere