Ota yhteyttä Metson asiantuntijoihin

Kaivos- ja kiviainesasiakkaat

 Kaivosteollisuus


Juha Yli-PetäysJuha Yli-Petäys

Johtaja, Pohjoismaat 
Kaivos- ja kiviainesteollisuus

juha.yli-petays@metso.com
040 7770 737
Sijainti: Helsinki

 

Timo SarvijärviTimo Sarvijärvi

Myyntipäällikkö
Kaivostuotteet
timo.sarvijarvi@metso.com
050 317 0906
Sijainti: Tampere

 

Joakim ColpaertJoakim Colpaert

Aluemyyntipäällikkö
Kaivostuotteet

joakim.colpaert@metso.com
045 317 5198
Sijainti: Oulu

 

Jouko TolonenJouko Tolonen

Aluemyyntipäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan laitteet

jouko.tolonen@metso.com
050 355 7580
Sijainti: Rovaniemi 

 

Eija MoilanenEija Moilanen

Myynti- ja huoltokoordinaattori
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet

eija.moilanen@metso.com
050 317 1567 
Sijainti: Oulu

 

Kiviainesala


 Esa BergEsa Berg

Myyntipäällikkö
Kiviainesala

esa.berg@metso.com
040 837 8692
Sijainti: Tampere

  

Mikko TakaniemiMikko Takaniemi

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala

mikko.takaniemi@metso.com
050 401 4417
Sijainti: Tampere

 

Jussi Mäkelä Jussi Mäkelä

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala

jussi.m.makela@metso.com
040 833 6738
Sijainti: Vantaa

 

Arto Hiedanniemi

Arto Hiedanniemi

Myyntipäällikkö
Vara- ja kulutusosat (kiviainesteollisuus),
kenttämyynti

arto.hiedanniemi@metso.com
040 062 0555
Sijainti: Tampere

 

Jari-Matti LahdensivuJari-Matti Lahdensivu

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet
kenttämyynti

jari-matti.lahdensivu@metso.com
040 762 0973
Sijainti: Tampere

 

 Pekka RätyPekka Räty

Myyntipäällikkö
Kiviainesalan tuotteet

pekka.raty@metso.com
040 823 9430
Sijainti: Tampere

 

 Marko HaanpääMarko Haanpää

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet

marko.haanpaa@metso.com
040 036 8644
Sijainti: Tampere

  

Huoltopalvelut


Heikki LaxellHeikki Laxell

Huoltopäällikkö

heikki.laxell@metso.com
050 375 3865
Sijainti: Tampere 

 

Lauri YlönenLauri Ylönen

Kenttähuoltopäällikkö

lauri.ylonen@metso.com
050 317 3950
Sijainti: Tampere 

 

Aki SaarenmaaAki Saarenmaa 

Huoltokorjaamopäällikkö

aki.saarenmaa@metso.com
050 526 7199
Sijainti: Tampere

  

Sami Tenhunen

Sami Tenhunen

Työnjohtaja
Huoltokorjaamo

sami.tenhunen@metso.com
040 747 6879
Sijainti: Tampere