Ota yhteyttä Metson venttiiliasiantuntijoihin

Myynti, Vantaa

Jyrki Koskela
Head of Sales & Service, Finland & Baltics


Mobile +358 400 420 895

jyrki.koskela@metso.com

 

 

Marko Lindeman
Sales Director


Mobile +358 40 515 3656

marko.lindeman@metso.com

 

 

Jukka Jernström
Technical Sales Manager


Mobile +358 40 567 1996

jukka.jernstrom@metso.com

 

 

Jyrki Vilkko
Service Execution Manager


Mobile +358 50 317 3659

jyrki.vilkko@metso.com

 

 

Tuomo Waljus
Sales Manager


Mobile +358 400 100 939

tuomo.waljus@metso.com

 

 

Pirjo Nyberg
Sales Manager


Mobile+358 40 522 8772

pirjo.nyberg@metso.com

 

 

Olli-Pekka Repo
Sales Manager


Mobile +358 40 703 5232

olli.repo@metso.com

 

 

Jukka Kärkkäinen
Sales Manager


Mobile +358 50 317 1405

jukka.h.karkkainen@metso.com

 

 

Sami Hakulinen
Service Engineer


Mobile +358 40 527 4642

sami.hakulinen@metso.com

 

 

Tommi Martikainen
Sales Manager


Mobile + 358 50 561 5171

tommi.martikainen@metso.com

 

 

Eeva Vistbacka
Technical Sales Engineer


Mobile +358 50 317 0925

eeva.vistbacka@metso.com

 

 

Mikko Barck
Technical Sales Engineer


Mobile +358 50 355 8444

mikko.barck@metso.com

 

 

Suvi Kuivalainen
Sales Engineer


Mobile +358 50 317 0784

suvi.kuvalainen@metso.com

 

Erja Käsnänen
System Specialist


Mobile +358 40 535 0412

erja.kasnanen@metso.com

 

 

Soile Tervo
Sales & Marketing Assistant


Mobile +358 40 559 5975

soile.tervo@metso.com

 

 

Niina Luoma
Sales & Marketing Assistant

Äitiysvapaalla

 

 

 

Tuula Repo
Service Coordinator


Mobile +358 40 839 0707

tuula.repo@metso.com

 

 

Tampere

Ilpo Kuusela
Sales Manager


Mobile +358 40 577 9716

ilpo.kuusela@metso.com

 


Petri Reponen
Sales Manager


Mobile +358 40 747 4528

petri.reponen@metso.com

 

 

Oulu

Veli-Pekka Meriläinen
Sales Manager


Mobile +358 40 557 3607

veli-pekka.merilainen@metso.com

 

 

Kemi

Kari Rimpisalo
Sales Manager


Mobile +358 40 581 1115

kari.rimpisalo@metso.com

 

 

Lappeenranta

Ossi Uronen
Sales Manager


Mobile +358 40 568 6732

ossi.uronen@metso.com

 

 

Rauma

Kai Heinilä
Sales Manager


Mobile +358 40 581 1114

kai.heinila@metso.com

 

 

Jämsänkoski, huolto

Markus Oksjärvi
Service Supervisor


Mobile +358 400 609 625

markus.oksjarvi@metso.com

 

  

Tommi Aarnio
Service Technician


Mobile +358 50 322 7356

tommi.aarnio@metso.com

 

 

Rauma, huolto

Joni Hukkanen
Service Supervisor


Mobile +358 40 835 2519

joni.hukkanen@metso.com

 

 

Vesa Lindström
Service Technician


Mobile +358 40 745 8092

vesa.lindstrom@metso.com

 

 

Tomi Lehtimäki
Service Technician


Mobile +358 50 439 5424

tomi.lehtimaki@metso.com

 

 

Anssi Alanne
Service Technician


Mobile +358 50 336 7378

anssi.alanne@metso.com

 

 

Pietarsaari, huolto

Patrik Pesola
Service Engineer


Mobile +358 50 514 7289

patrik.pesola@metso.com

 

 

Lappeenranta, huolto

Vesa Raunila
Service Supervisor


Mobile +358 44 291 2975

vesa.raunila@metso.com

 

 

Jari Jurvanen
Service Technician


Mobile +358 50 305 0717

jari.jurvanen@metso.com

 

 

Jani Leppänen
Service Technician


Mobile +358 40 847 7485

jani.leppanen@metso.com

 

 

Tero Saarentaa
Service Technician


Mobile +358 50 322 8605

tero.saarentaa@metso.com

 

 

Mikko Ritari
Service Engineer


Mobile +358 40 767 4116

mikko.ritari@metso.com

 

 

Kemi, huolto

Seppo Lappalainen
Service Supervisor


Mobile +358 40 567 2692

seppo.lappalainen@metso.com

 

 

Aki Pränni
Service Engineer


Mobile +358 50 570 6383

aki.pranni@metso.com

 

 

Kari Arponen
Service Technician


Mobile +358 40 751 5670

kari.arponen@metso.com

 

 

Matti Raivonen
Service Technician


Mobile +358 50 358  8592

matti.raivonen@metso.com

 

 

Tilausten käsittely

Sari Nielikäinen
Sales Coordinator


Mobile +358 40 717 7486

sari.nielikainen@metso.com

 

 

Mia von Bonsdorff
Sales Coordinator


Mobile +358 50 340 4012

mia.von.bonsdorff@metso.com

 

 

Anne Niittymaa
Sales Coordinator


Mobile +358 50 317 0987

anne.niittymaa@metsopartners.com

 

 

Hanna-Mari Pentinsaari
Sales Coordinator


Mobile +358 50 317 0783

hanna-mari.pentinsaari@metsopartners.com