Ota yhteyttä Metson venttiiliasiantuntijoihin

Myynti, Vantaa

Jyrki Koskela
Head of Sales & Service, Finland & Baltics

Mobile +358 400 420 895
jyrki.koskela@metso.com

 

 

 

Marko Lindeman
Sales Director

Mobile +358 40 515 3656
marko.lindeman@metso.com

 

 

 

Jukka Kärkkäinen
Technical Sales Manager

Mobile +358 50 317 1405
jukka.h.karkkainen@metso.com

 

 

 

Jyrki Vilkko
Service Execution Manager

Mobile +358 50 317 3659
jyrki.vilkko@metso.com

 

 

 

Jukka Jernström
Key Account Manager

Mobile +358 40 567 1996
jukka.jernstrom@metso.com

 

 

 

Tuomo Waljus
Sales Manager

Mobile +358 400 100 939
tuomo.waljus@metso.com

 

 

 

Pirjo Nyberg
Sales Manager

Mobile+358 40 522 8772
pirjo.nyberg@metso.com

 

 

 

Tommi Martikainen
Sales Manager

Mobile + 358 50 561 5171
tommi.martikainen@metso.com

 

 

 

Eeva Vistbacka
Technical Sales Engineer

Mobile +358 50 317 0925
eeva.vistbacka@metso.com

 

 

 

Jouko Raitasola
Technical Sales Engineer

Mobile +358 40 521 5873
jouko.raitasola@metso.com

 

 

 

Mikko Tikka
Technical Sales Engineer

Mobile +358 44 304 1656
mikko.tikka@metso.com

 

 

 

Mikko Barck
Technical Sales Engineer

Mobile +358 50 355 8444
mikko.barck@metso.com

 

 

 

Suvi Kuivalainen
Sales Engineer

Mobile +358 50 317 0784
suvi.kuvalainen@metso.com



 

Soile Tervo
Sales & Marketing Assistant

Mobile +358 40 559 5975
soile.tervo@metso.com

 

 

 

Niina Luoma
Sales & Marketing Assistant

Äitiysvapaalla

 

 

 

Tuula Repo
Service Coordinator

Mobile +358 40 839 0707
tuula.repo@metso.com

 

 

 

Tampere

Ilpo Kuusela
Sales Manager

Mobile +358 40 577 9716
ilpo.kuusela@metso.com

 


 

Petri Reponen
Sales Manager

Mobile +358 40 747 4528
petri.reponen@metso.com

 

 

Oulu

Veli-Pekka Meriläinen
Sales Manager

Mobile +358 40 557 3607
veli-pekka.merilainen@metso.com

 

 

 

Vantaa, huolto

Olli-Pekka Repo
Sales Manager,
Plant Asset Management Systems & Services

Mobile +358 40 703 5232
olli.repo@metso.com

 

 

Sami Hakulinen
Service Engineer

Mobile +358 40 527 4642
sami.hakulinen@metso.com

 

 

 

Hanna Valtonen
Global Service Center Supervisor

Mobile +358 50 317 3860
hanna.valtonen@metso.com

 

 

Jämsänkoski, huolto

Markus Oksjärvi
Service Supervisor

Mobile +358 400 609 625
markus.oksjarvi@metso.com

 

  

 

Tommi Aarnio
Service Technician

Mobile +358 50 322 7356
tommi.aarnio@metso.com

 

 

 

Rauma, huolto

Kai Heinilä
Sales Manager

Mobile +358 40 581 1114
kai.heinila@metso.com

 

 

 

Joni Hukkanen
Service Supervisor

Mobile +358 40 835 2519
joni.hukkanen@metso.com

 

 

 

Vesa Lindström
Service Technician

Mobile +358 40 745 8092
vesa.lindstrom@metso.com

Vuorotteluvapaalla 6.7.-31.12.2018

 

 

 

Anssi Alanne
Service Technician

Mobile +358 50 336 7378
anssi.alanne@metso.com

 

 

 

Niko Nieminen
Service Technician

Mobile +358 44 560 8607
niko.nieminen@metso.com

 

 

 

Pietarsaari, huolto

Patrik Pesola
Service Engineer

Mobile +358 50 514 7289
patrik.pesola@metso.com

 

 

 

Lappeenranta, huolto

Ossi Uronen
Sales Manager

Mobile +358 40 568 6732
ossi.uronen@metso.com

 

 

 

Vesa Raunila
Service Supervisor

Mobile +358 44 291 2975
vesa.raunila@metso.com

 

 

 

Jari Jurvanen
Service Technician

Mobile +358 50 305 0717
jari.jurvanen@metso.com

 

 

 

Jani Leppänen
Service Technician

Mobile +358 40 847 748
jani.leppanen@metso.com

 

 

 

Tero Saarentaa
Service Technician

Mobile +358 50 322 8605
tero.saarentaa@metso.com

 

 

 

Tomi Leppänen
Service Technician

Mobile +358 50 329 6121
tomi.leppanen@metso.com

 

 

 

Mikko Ritari
Service Engineer

Mobile +358 40 767 4116
mikko.ritari@metso.com

 

 

 

Kemi, huolto

Kari Rimpisalo
Sales Manager

Mobile +358 40 581 1115
kari.rimpisalo@metso.com

 

 

 

Seppo Lappalainen
Service Supervisor

Mobile +358 40 567 2692
seppo.lappalainen@metso.com

 

 

 

Aki Pränni
Service Engineer

Mobile +358 50 570 6383
aki.pranni@metso.com

 

 

 

Kari Arponen
Service Technician

Mobile +358 40 751 5670
kari.arponen@metso.com

 

 

 

Aleksi Koivisto
Service Technician

Mobile +358 50 317 1122
aleksi.koivisto@metso.com

 

 

 

Tilausten käsittely

Sari Nielikäinen
Sales Coordinator

Mobile +358 40 717 7486
sari.nielikainen@metso.com

 

 

 

Mia von Bonsdorff
Sales Coordinator

Mobile +358 50 340 4012
mia.von.bonsdorff@metso.com

 

 

 

Anne Niittymaa
Sales Coordinator

Mobile +358 50 317 0987
anne.niittymaa@metso.com

 

 

 

Hanna-Mari Pentinsaari
Sales Coordinator

Mobile +358 50 317 0783
hanna-mari.pentinsaari@metso.com