Ota yhteyttä Metson asiantuntijoihin

 

Kaivos- ja kiviainesasiakkaat

Johto


 

Esa BergEsa Berg

Johtaja, myynti ja huolto, Suomi
Kaivos- ja kiviainesteollisuus
esa.berg@metso.com
040 837 8692
Sijainti: Tampere

 

Juha Yli-PetäysJuha Yli-Petäys

Johtaja, Pohjoismaat 
Kaivos- ja kiviainesteollisuus
juha.yli-petays@metso.com
040 7770 737
Sijainti: Helsinki

 

Kaivosteollisuus


 

Timo SarvijärviTimo Sarvijärvi

Myyntipäällikkö
Kaivostuotteet
timo.sarvijarvi@metso.com
050 317 0906
Sijainti: Tampere

 

Joakim ColpaertJoakim Colpaert

Aluemyyntipäällikkö
Kaivostuotteet
joakim.colpaert@metso.com
045 317 5198
Sijainti: Oulu

 

Sauli PekkalaSauli Pekkala

Aluemyyntipäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet
sauli.pekkala@metso.com
040 595 8065
Sijainti: Oulu

 

Jouko TolonenJouko Tolonen

Aluemyyntipäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan laitteet
jouko.tolonen@metso.com
050 355 7580
Sijainti: Rovaniemi 

 

Eija MoilanenEija Moilanen

Myynti- ja huoltokoordinaattori
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet
eija.moilanen@metso.com
050 317 1567 
Sijainti: Oulu

                     

Henriikka LempinenHenriikka Lempinen

Myynti- ja huoltokoordinaattori
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet
henriikka.lempinen@metso.com 
040 532 2423
Sijainti: Oulu



Kiviainesala


Juha TiilikkaJuha Tiilikka

Myyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala
juha.tiilikka@metso.com
040 547 6576
Sijainti: Tampere

 

Mikko TakaniemiMikko Takaniemi

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala
mikko.takaniemi@metso.com
050 401 4417
Sijainti: Tampere

 

Jussi Mäkelä Jussi Mäkelä

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala
jussi.m.makela@metso.com
040 833 6738
Sijainti: Vantaa

 

Arto Hiedanniemi

Arto Hiedanniemi

Myyntipäällikkö
Vara- ja kulutusosat (kiviainesteollisuus),
kenttämyynti
arto.hiedanniemi@metso.com
040 062 0555
Sijainti: Tampere

 

Jarmo MäkihonkoJarmo Mäkihonko

Myyntipäällikkö
Vara- ja kulutusosat (kiviainesteollisuus)
jarmo.makihonko@metso.com
050 317 1258
Sijainti: Tampere 

 

Jari-Matti LahdensivuJari-Matti Lahdensivu

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet, kenttämyynti 
jari-matti.lahdensivu@metso.com
040 762 0973
Sijainti: Tampere

 

 Pekka RätyPekka Räty

Myyntipäällikkö
Kiviainesalan tuotteet
pekka.raty@metso.com
040 823 9430
Sijainti: Tampere

 

 Marko HaanpääMarko Haanpää

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet
marko.haanpaa@metso.com
040 036 8644
Sijainti: Tampere

  

Huoltopalvelut



AAki Saarenmaaki Saarenmaa

Huoltopäällikkö
aki.saarenmaa@metso.com
050 526 7199
Sijainti: Tampere 

 

Lauri YlönenLauri Ylönen

Huoltopäällikkö, kaivosala
lauri.ylonen@metso.com
050 317 3950
Sijainti: Tampere 

 

Jukka KauranenJukka Kauranen

Myyntipäällikkö, huoltopalvelut
jukka.kauranen@metso.com
050 317 4221
Sijainti: Tampere 

 

 

Tuomas JuutilainenTuomas Juutilainen

Huoltokorjaamon päällikkö
tuomas.juutilainen@metso.com
050 317 0514
Sijainti: Tampere


  

Mikko KananojaMikko Kananoja

Työnjohtaja
Huoltokorjaamo
mikko.kananoja@metso.com
040 778 4209
Sijainti: Tampere



Timo KankaansivuTimo Kankaansivu

HelpDesk
timo.kankaansivu@metso.com
050 571 8928
Sijainti: Tampere