Ota yhteyttä Metson asiantuntijoihin

Kaivos- ja kiviainesasiakkaat

JOHTO

Esa BergEsa Berg

Johtaja, myynti ja huolto, Suomi
Kaivos- ja kiviainesteollisuus
esa.berg@metso.com
040 837 8692
Sijainti: Tampere

 

Juha Yli-PetäysJuha Yli-Petäys

Johtaja, Pohjoismaat 
Kaivos- ja kiviainesteollisuus
juha.yli-petays@metso.com
040 7770 737
Sijainti: Helsinki

 


KAIVOSTEOLLISUUS

Timo SarvijärviTimo Sarvijärvi

Myyntipäällikkö
Kaivostuotteet
timo.sarvijarvi@metso.com
050 317 0906
Sijainti: Tampere

 

Joakim ColpaertJoakim Colpaert

Aluemyyntipäällikkö
Kaivostuotteet
joakim.colpaert@metso.com
045 317 5198
Sijainti: Oulu

 

Sauli PekkalaSauli Pekkala

Aluemyyntipäällikkö
Kaivostuotteet
sauli.pekkala@metso.com
040 595 8065
Sijainti: Oulu

 

Jouko TolonenJouko Tolonen

Aluemyyntipäällikkö
Kaivostuotteet
jouko.tolonen@metso.com
050 355 7580
Sijainti: Rovaniemi 

 

Eija MoilanenEija Moilanen

Asiakaspalvelupäällikkö
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet
eija.moilanen@metso.com
050 317 1567 
Sijainti: Oulu

                     

Henriikka LempinenHenriikka Lempinen

Myynti- ja huoltokoordinaattori
Kaivos- ja kiviainesalan tuotteet
henriikka.lempinen@metso.com 
040 532 2423
Sijainti: Oulu

 

Lauri YlönenLauri Ylönen

Huoltopäällikkö, kaivosala
lauri.ylonen@metso.com
050 317 3950
Sijainti: Tampere 

 

Lauri Ylönen

Lauri Väisänen

Huoltopäällikkö, kaivosala
lauri.vaisanen@metso.com
040 700 0569
Sijainti: Rovaniemi 

 

 


MAANRAKENNUS, MYYNTI JA HUOLTO 

Etelä-Suomen alue                         

Mikko Luopio

Mikko Luopio

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala
mikko.luopio@metso.com
0440 586 746
Sijainti:Tampere

 

Jukka KauranenJukka Kauranen

Myyntipäällikkö, huoltopalvelut
jukka.kauranen@metso.com
050 317 4221
Sijainti: Tampere

 

Keski-Suomen alue

Juha TiilikkaJuha Tiilikka

Myyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala
juha.tiilikka@metso.com
040 547 6576
Sijainti: Tampere

 

Jarmo MäkihonkoJarmo Mäkihonko

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala
jarmo.makihonko@metso.com
050 317 1258
Sijainti: Tampere

 

Petteri-Piirainen-täysi.jpgPetteri Piirainen
Huolto
petteri.piirainen@metso.com
050 317 0585
Sijainti:Tampere

 

 

Pohjois-Suomen alue

Jussi Mäkelä Jussi Mäkelä

Aluemyyntipäällikkö
Laitemyynti, kiviainesala
jussi.m.makela@metso.com
040 833 6738
Sijainti: Vantaa

 

AAki Saarenmaaki Saarenmaa

Huoltopäällikkö
aki.saarenmaa@metso.com
050 526 7199
Sijainti: Tampere

 

Jonsson & Söner -tuotteet

Mikko TakaniemiMikko Takaniemi

Myyntipäällikkö
Laitemyynti
mikko.takaniemi@metso.com
050 401 4417
Sijainti: Tampere

 


HUOLLON JA VARAOSAPALVELUN YHTEYSTIEDOT

Jari-Matti LahdensivuJari-Matti Lahdensivu

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet, kenttämyynti 
jari-matti.lahdensivu@metso.com
040 762 0973
Sijainti: Tampere

 

 Pekka RätyPekka Räty

Myyntipäällikkö
Kiviainesalan tuotteet
pekka.raty@metso.com
040 823 9430
Sijainti: Tampere

 

 Marko HaanpääMarko Haanpää

Myynti-insinööri
Kiviainesalan tuotteet
marko.haanpaa@metso.com
040 036 8644
Sijainti: Tampere  

 

Tuomas JuutilainenTuomas Juutilainen

Huoltokorjaamon päällikkö
tuomas.juutilainen@metso.com
050 317 0514
Sijainti: Tampere


  

Mikko KananojaMikko Kananoja

Työnjohtaja
Huoltokorjaamo
mikko.kananoja@metso.com
040 778 4209
Sijainti: Tampere

 

manu-anttila-1.jpg

Manu Anttila

Työnjohtaja
Huoltokorjaamo
manu.anttila@metso.com
050 560 5147
Sijainti: Tampere


Timo KankaansivuTimo Kankaansivu

HelpDesk
timo.kankaansivu@metso.com
050 571 8928
Sijainti: Tampere