Kontakter inom gruvdrift

 

Juha KairalaJuha Kairala

Director Sales and Service, Sweden
juha.kairala@metso.com
070-524 58 59
Kontor: Trelleborg

 


Tony HanssonTony Hansson

Senior Business Development
tony.hansson@metso.com
070-621 02 14
Kontor: Luleå

 

 

Lars-Erik BergmanLars-Erik Bergman

Sales Manager North
lars-erik.bergman@metso.com
070-313 54 11
Kontor: Gällivare

 

Andreas HaaraAndreas Haara

Sales & Service Manager South
andreas.haara@metso.com
070-580 44 73
Kontor: Ersmark

 

         

Johan OjaJohan Oja

Service Manager North
johan.oja@metso.com
070-283 72 02
Kontor: Luleå

 

 

Försäljning


 

Erik WesterlundErik Westerlund

Säljare
erik.westerlund@metso.com
073-148 92 25
Kontor: Kiruna

 

 

Erik BroleniusErik Brolenius

Säljare
erik.brolenius@metso.com
070-659 76 00
Kontor: Gällivare

 

 

Fredrik RosenlingFredrik Rosenling

Innesäljare
fredrik.rosenling@metso.com
070-660 31 90
Kontor: Gällivare

 

 

Per Asplund

Per Asplund

Säljare
per.asplund@metso.com
072-454 04 40
Kontor: Luleå

 

 

Jonas PerhultJonas Perhult

Säljare pumpar
jonas.perhult@metso.com
070-347 08 25
Kontor: Luleå

 

 

 

Jörgen HartJörgen Hart

Säljare
jorgen.hart@metso.com
076-770 69 79
Kontor: Sala

 

 

Service


Jan-Erik Eliasson

Jan-Erik Eliasson

Servicechef
jan-erik.eliasson@metso.com
070-107 67 01
Kontor: Kiruna

 

 

Anneli Johansson Anneli Johansson

Servicechef
anneli.e.johansson@metso.com
070-100 93 00
Kontor: Gällivare

 


Anders Jansson
Anders Jansson

Servicechef
anders.jansson@metso.com
070-221 74 98
Kontor: Sala

 

 

Hälsa säkerhet och miljö (HSE)


Juha Yli-PetäysMats Johansson

HSE Manager, Nordics
mats.a.johansson@metso.com
070-100 93 02