Kontakter inom gruvdrift

 

Juha KairalaJuha Kairala

Director Sales & Service, Sweden
juha.kairala@metso.com
070-524 58 59
Kontor: Trelleborg

 

 

Lars-Erik BergmanLars-Erik Bergman

Account Manager
lars-erik.bergman@metso.com
070-313 54 11
Kontor: Gällivare

 

Andreas HaaraAndreas Haara

Sales Manager, Sweden Mining
andreas.haara@metso.com
070-580 44 73
Kontor: Ersmark

 

         

Johan OjaJohan Oja

Director Sales & Service, Sweden Mining
johan.oja@metso.com
070-283 72 02
Kontor: Luleå

 

 

Erik WesterlundErik Westerlund

Account Manager
erik.westerlund@metso.com
073-148 92 25
Kontor: Kiruna

 

 

Erik BroleniusErik Brolenius

LCS Contract Manager
erik.brolenius@metso.com
070-659 76 00
Kontor: Gällivare

 

 

Fredrik RosenlingFredrik Rosenling

Sales Representative
fredrik.rosenling@metso.com
070-660 31 90
Kontor: Gällivare

 

 

Linda BoklövLinda Boklöv

Sales Representative
linda.boklov@metso.com
073-148 92 19
Kontor: Gällivare

                            

 

 

Per Asplund

Per Asplund

Account Manager
per.asplund@metso.com
072-454 04 40
Kontor: Luleå

 

 

Jonas PerhultJonas Perhult

Account Manager
jonas.perhult@metso.com
070-347 08 25
Kontor: Luleå

 

 

Jörgen HartJörgen Hart

Account Manager
jorgen.hart@metso.com
076-770 69 79
Kontor: Sala

 

 

Elin ErikssonElin Eriksson

Pump Sales & Technical Support
elin.eriksson@metso.com
076-639 70 00
Kontor: Kiruna

 

 

Jan-Erik Eliasson

Jan-Erik Eliasson

Service Manager / Site Manager
jan-erik.eliasson@metso.com
070-107 67 01
Kontor: Kiruna

 

 

Anneli Johansson Anneli Johansson

Site Manager
anneli.e.johansson@metso.com
070-100 93 00
Kontor: Gällivare

 


Anders Jansson
Anders Jansson

Sales Manager, Sweden Mining
anders.jansson@metso.com
070-221 74 98
Kontor: Sala

 

 

Hälsa säkerhet och miljö (HSE)


Juha Yli-PetäysMats Johansson

HSE Manager, Nordics
mats.a.johansson@metso.com
070-100 93 02